Expoziția de artă plastică „DONAȚII / DONATORI”

17.11.2019 11:00 am - 12:00 pm

Muzeul Județean „Ștefan cel Mare” Vaslui, alături de Consiliul Județean Vaslui, Primăria Municipiului Vaslui, Clubul Rotary Vaslui și Filiala Iași a U.A.P. din România vă invită la vernisajul Expoziției de artă plastică „DONAȚII / DONATORI” - care va avea loc duminică, 17 noiembrie 2019, ora 11:00, în Sala „Arta” a muzeului vasluian.

Expoziția cuprinde 26 de lucrări de pictură, grafică și sculptură, semnate de Felix Aftene, Alexandru Burlacu, Dragoș Burlacu, Gabriel și Cezarina Caloian, Simion Cristea, Marinela și Claudiu Ciobanu, Gabriela, Sabin și Sabina Drînceanu, Valentina Druțu, Daniela Grapă, Gheorghe Lungu, Marius Crăiță Mândra, Cosmin Moldovan, Manuell Mănăstireanu, Mihai Pamfil, Sorin Purcaru, Mihai Savin, Lucian Smău, Adrian Sandu, Constantin Tofan, Florin Ungureanu și Cristian Ungureanu.

Toate lucrările vor fi donate Muzeului Județean „Ștefan cel Mare” Vaslui de către Uniunea Artiștilor Plastici din România - Filiala Iași și de către Rotary Club Vaslui, District 2241.

Prezintă criticul de artă dr. Maria Bilașevschi și Felix Aftene, președintele filialei Iași a U.A.P. din România.

Vernisajul se va încheia cu un moment muzical, susținut de Cvartetul Mezzo din Iași.

Expoziția poate fi vizitată la Sala „Arta” a Muzeului Județean „Ștefan cel Mare” Vaslui, în perioada 9 - 29 noiembrie 2019.

Vă așteptăm cu drag!